Pompy ciepła

Wydatki na ogrzewanie to jeden z tych elementów życia codziennego, które najmocniej obciążają domowy budżet. Bez względu na to, czy ogrzewamy dom gazem, węglem czy drewnem musimy zakupić niezbędny opał lub słono zapłacić za gaz. Są jednak coraz bardziej popularne rozwiązania, promujące ekologię, a także pozwalające na oszczędności. Panele solarne, stosowane do ogrzewania wody użytkowej, fotowoltaika czy rekuperacja to nowoczesne systemy wdrażane po to, abyśmy mogli odzyskiwać niezbędną energię oraz ciepło z natury. Jeszcze jednym, bardzo korzystnym dla nas rozwiązaniem, umożliwiającym ogrzewanie zarówno wody użytkowej, jak i ogrzewanie budynków, są pompy ciepła.

Pompy ciepła – co to takiego?

Pompy ciepła to bardzo ekonomiczne i ekologiczne urządzenia, które wykorzystuje się do ogrzewania budynków, a także wody użytkowej. Co ważne pompa ciepła jest w stanie obsłużyć nie tylko dom jednorodzinny, ale także większe budynki, w tym hotele, pensjonaty, hale produkcyjne czy budynki biurowe. Jak zatem działa to cudowne urządzenie? Pompa ciepła pozyskuje energię z ziemi, powietrza i wody, wykorzystując do tego lewobieżny obieg termodynamiczny. W pompie i jej poszczególnych elementach znajduje się układ zamknięty, w którym to krąży ekologiczny czynnik roboczy. Czynnik przechodzi przemiany z ciekłej postaci w gazową i z gazowej w ciekłą. Przemiany te prowadzą do przepływu energii cieplnej z dolnego źródła do górnego. Dzięki temu, że czynnik w pompie krąży w obiegu termodynamicznym, zapewniony jest cykliczny rytm pracy pompy.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie zastępujące tradycyjny kocioł grzewczy, reszta instalacji jest analogiczna do tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania. Pompa ciepła jest dość dużą inwestycją, co często wpływa na wątpliwości czy jej montaż jest opłacalny. Jednak już w pierwszym roku użytkowania możemy zaobserwować nawet trzykrotnie niższe wydatki na energię. Dodatkowo co bardzo ważne, pompa ciepła jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym i pozwala nam zrobić coś dobrego dla środowiska naturalnego.

Profesjonalny montaż pompy ciepła

Firma Aspawen zajmuje się profesjonalnym projektowaniem oraz montażem pomp ciepła. Urządzenia renomowanych producentów, na których pracujemy, dają gwarancję maksymalnej wydajności oraz stabilności pracy. W ramach montażu pompy ciepła oferujemy projekt instalacji, wykonanie oraz uruchomienie pompy, a także przeszkolenie użytkownika z obsługi pompy.

Nasze pozostałe usługi

Łaźnie parowe

Sauny

Serwis klimatyzacji

Pompy ciepła

Rekuperacje

Skontaktuj się z nami

697 660 002

Skontaktuj się z nami

601 772 558

Nasze pozostałe usługi

Klimatyzacja

Serwis klimatyzacji

Łaźnie parowe

Pompy ciepła

Sauny

Rekuperacje

Call Now Button